HEDEF 17.Bölüm (Yeni Sezon)

Durumu:

dizi kolik

Kayıtlı üye
Tepkime Skoru
17
Exe Puanı
İsim
uğur
''Bu Dizideki Kişi Ve Kurumlar Tamamen Hayal Ürünüdür''
#HedefYeniSezon

1.İÇ-KEMAL,HAN LÜKS VİLLA/AŞAĞI KAT GECE
Han.
Fon müzik:
Mehmet Erden ''Acıyı Sevmek Olur mu?''
Han Ayakta Duygusal Şarkı Eşliğinde Duvar Kenarındaki Dolap Önünde Kendi Yüzüne Bakıyor,Çekmeceyi Açar Orada Öldürülen SEvgilisi Güneş'in Çerçeve Halindeki Fotoğrafı Var,Han Önce Bi Bakar Sonra Duygusal Bir Şekilde Çerçeveyi Ters Çevirerek Tekrar Çekmeceyi Kapatır.

2.İÇ-HERHANGİ BİR BAR GECE
ferit,Fig.
Sahnede Bi Grup Var,Grubun Solisti Bulutsuzluk Özleminden ''Sözlerimi Geri Alamam''ı Söylüyor.
Ferit Çokta Kalabalık Olmayan Barda Yüzü Sahneye Dönük Barmen Masasında Viski İçiyor.
Viskisi Barmen Masasında Eliyle Tutuyor,Yüzü Sahneye Dönük Bir Şekilde.

3.İÇ-SELİN EV/AŞAĞI KAT GECE
Selin.
Şarkı Bulutsuzluk Özleminin SEsinden Devam Ediyor.
Selin Üzerinde Mini Bir Şort,DEkolteli Bluz Kanepe'de Uzanmış.Kendinden Geçmiş Bir HAlde,Önündeki Masada İçki Şişeleri Var.

4.DIŞ-İSTANBUL GENEL-GÖKDELEN GEÇİŞLERİ GECE-GÜN

5.DIŞ-İÇ-VOLKAN ARABA/BOĞAZ KENARI GÜN
Volkan,Fig.
Fon Müzik: Pinhani-Dön Bak Dünyaya
Önce Boğazda Martıların Uçuşunu Görüyoruz,Ardından Volkan Arabasıyla Gelir Boğaza Karşı Durur,Kamera Aracının İçine ''ZOOM''Yapar.Üzerinde Beyaz Tişört,Onun Üstünde Siyah Bi Ceket Ve Gözünde Siyah Güneş Gözlüğü Olduğunu Görürüz,Volkan Baya Bi Düşüncelidir,Boğaza Karşı Bakıyor.

6.İÇ-HERHANGİ BİR CAFE GÜN
Ece,Han,Fig.
Fon Şarkı Devam Ediyor.
Ece,Cafede Oturmuş Birini Bekliyor Gibidir,Elinde Telefonu Oynuyor,Bi Süre Sonra Telefonu Elinden Bırakır El Çantasından ÇIkardığı Kırmızı Ruju,El Aynasına Bakarak Dudağına Sürüyor,Bu Sırada Ruj Elinden Kayar Bir Anda Yuvarlanarak Giderken Bir Erkeğin Ayağının Yanında Durur,Sonra Yüzünü Gösteririz,O Kişi HAndır,Han Ruju Alır,Ece Gülümseyerek Ayağa Kalkar,Han Gülümseyerek Ruju Gösteriyor.

7.DIŞ-İÇ-VOLKAN ARABA/BOĞAZ KENARI GÜN
Volkan,Fig.
Volkan Gözündeki Siyah Gözlüğü Çıkartmış Yakasına Takmıştır,Arabası Tekrar Hareket Ediyor,Geri Dönüş Yaparak Gidiyor.

8.DIŞ-AVUKAT CENGİZ LÜKS VİLLA-ARKA BAHÇE GÜN
Volkan,Fig.
Arka Bahçede Güvenlik Personeli Vardır,Volkan'ı Bir Anda 2 Elinde Susturucu Silahla Görürüz,Önce Güvenlik Personellerini Devre Dışı Bırakır,Onlar Silahlarına Sarılmadan Volkan Tek Tek İndiriyordur,Ön Bahçeye Doğru Kontrollü Bir Şekilde İlerliyor,Gördüğü Adamları Öldürüyor.

9.İÇ-AVUKAT CENGİZ LÜKS VİLLA/AŞAĞI KAT GÜN
Cengiz,2 Çıtı Pıtı Kız.Volkan,Adamı Sadi.
Cengiz Yanında 2 Çıtı Pıtı KIzla Kanepe'de Eğleniyor,İçkiler Vs.
Cengiz: Güzeller Bu Akşam Napıyorsunuz Bakalım?
O Sırada Volkan'ın Sesini Duyarız.
Volkan (Ses/Reverb) : Avukat Cengiz! Ecelin Geldi Lan! Şerefsiz,Avukat Bozuntusu
Cengiz Bu Sesi Duyar Duymaz İrkilir,Bi Tedirgin OLur.
''Ne OLuyor Lan?''
Demeye Kalmadan Belindeki Silaha Sarılıyor,Bu SIrada Kızlarda Korkuyor.Volkan Cengiz'in Bi ADamı Sadiyi Rehin Almış bir Şekilde Elinde Silahı ÇIka gelir.
Volkan: Sakın!...Sakın!...Sakın! O Silaha Dokunim Deme Adamının Kafası Dağılır.
Cengiz Hiç Adamını Umursamadan Ani Bir Hareketle Silahı Belinden Çıkartarak Adamı Sadiyi Kendisi Vurur,Defalarca Volkanı da Vurmak İÇin Ateş Ediyor Ama Bütün Kurşunlar Volkan'ın Rehin Aldığı Sadiye Geliyor.Silahının Kurşunu Biter,Yanındaki Kızlarda Çığlıklarla Oldukça Çok Korkmuşlardır.Volkan Defalarca Kurşunlanmış Sadiyi Yere Bırakır,Silahı Kurşunu Bitmiş OLan Avukat Cengiz'e Doğrultuyor,Kızlar Daha da Çok Korkmaya Başlıyor.
Volkan: Bakalım Şimdi Ne Yapacaksın Şerefsiz Avukat?
Volkan KIzları Göz İşaretiyle Uyarıyor.Siz Çıkın Şeklinde.
Kızlar Hızlı Bir Şekilde Gidiyor.Volkan KIzlar Gittikten Sonra Avukat Cengiz'e Doğru Daha Fazla Yaklaşıyor.
Avukat Cengiz: Sen Bana Hiç Bi Şey Yapamazsın! Seni Yaşatmazlar.
Volkan Kendinden Emin Bir Şekilde
Volkan: Sen Öyle San!
Volkan Cengiz'in Üzerine Defalarca Kurşun Yağdırıyor.
Volkan Silahı Beline Koyar
Volkan: Buradaki Hesabımız Kapandı! Ahiretteki Hesabımızda Ahirete Kaldı!
Volkan Villadan Ayrılıyor.

10.DIŞ-İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER GÜN-GECE

11.HERHANGİ ISSIZ BİR YER-2 ARABA GECE

Avukat Bahadır,Fig.
Etrafta Ağaçlarda Olan Issız Bir Alandayız,2 Araç Karşı Karşıya Avukat Bahadır Elinde Çok Önemli Ve Üzerinde ''ÇOK GİZLİ''Yazan Belgelerin Olduğu Dosya İle Arabadan İniyor.
Alt Müzik: Neşat Ertaş ''Yolcu''
Avukat Bahadır Karşı Taraftaki Araca Yönelir,Aracın Camı Otomatik Açılır.
Aracın İÇindeki Adam: Dosyayı Getirdin mi Avukat?
Avukat Bahadır: Evet! Ama Savcı Beye Bizzat Kendin İletecektim Bu Belgeleri,Malum İçindekiler Çok Önemli! Kendileri Teşrif Etmediler mi? Burada Buluşacaktık
Adam: Savcı Tahsin Bey'in Çok Önemli Bi İşi Çıktı,Belgeleri Benim Almamı Söyledi.
Avukat Bahadır ''ÇOK GİZLİ''Dosyayı Uzatıyor Adama,Adam Alır Almaz Yan TArafından Çıkarttığı Gizli Susturucu Silahıyla Avukatı Öldürüyor.
Adam: Buraya Kadarmış Avukat!
Adam Arabayı Hareket Ettirerek Uzaklaşıyor,Avukat Bahadır Yerde Yığılı Halde Yatıyor.

12.İÇ-HERHANGİ BİR LÜKS RESTORAN GECE
Ferit,Savcı Tahsin Ataç,Fig.
Ferit Ve Savcı Tahsin Ataç Köşe Masalardan Birinde Birlikte Yemek Yiyorlar,Önlerinde Kırmızı Şarap Kadehleri Dolu.Ferit Şarabı Yudumluyor.Savcı Tahsin'in Telefonu Çalar.Tahsin Telefonunu Açıyor.
Tahsin: Müsadenizle Ferit Bey!
Tahsin Telefonu Açar.
Tahsin: Anladım,Benden Haber Bekle!
Tahsin Bu Çok KIsa Telefon Görüşmesi Sonrası Telefonunu Kapatır.
Tahsin: Yolcu Yolculanmış Ferit Bey! Adamımız Susturulmuş!
Ferit: Güzel!...Birileri Bizi Çok Basite Alıyor! Zaten O Yüzden Böyle Hayatlarına Mal Olan Hatalar Yapıyorlar ya! Onlar Bize Dahil Belgeler,Dosyalar Ortaya Çıkartıyor,Biz İse Gereğini Yapıp Cezasını Kesiyoruz!

13.DIŞ-İSTANBUL GENEL-GÖKDELENLER GECE

14.İÇ-ULU CAMİ GECE

Belediye Başkanı Vural Akıncı.
Vural Akıncıyı Cami'de Tek Başına Secdeye Kapanmış Namaz Kılarken Görüyoruz,Kalkıyor Tekrar Rükuda Eğiliyor.

15.DIŞ-İSTANBUL GENEL GÜN

16.İÇ-ÖZEL BİR OFİS-TOPLANTI GÜN
Ferit,Yaşam Ağacı Derneği Başkanı Başak Tezkan,Medya Patronu Tunç Başar.

Ferit Özel Ofise Girer,Tunç Bey Ve Başak Hanımda Ayağa Kalkarak Samimi Bir Şekilde Görüşüyorlar,El Sıkışıyorlar.
Ferit: Başak Hanım,Tunç Bey...Sizleri Görmek Ne Büyük Şeref!
Başak Hanım: Hoş Geldiniz Ferit Bey!
Tunç: Hoş Geldiniz!
Ferit: Buyrun! Oturun Arkadaşlar.
Başak Masanın Bi TArafına,Tunç Diğer Tarafına Oturuyor,Feritte En Başa Oturuyor.
Ferit: Asıl Siz Hoş Geldiniz Başak Hanım,Yurt Dışı Size Yaramış,Yüzünüze Farklı Bir REnk Gelmiş.Bilgi Aldığım Kadarıyla Oradaki Faaliyetlerinizde Çok İyi Gidiyor!
Başak Hanım: Teşekkürler Ferit Bey! Tüm Bunlar Aslında Bizim Değil Biliyoruz ki Bizi Yetiştirip Bu Günlere Getiren İçinde Bulunduğumuz Bu OLuşumun Başarısıdır.
Ferit Yönünü Tunç Beye Döner.
Ferit: Sizinle de Uzun Zamandır Görüşemiyorduk Tunç Bey! Uzunca Bir Aranın Ardından TEkrar Bir Araya Gelmemiz Beni Müteşekkir Etti.Medyamızın Parlayan Ve Yükselen Yıldızı Başar Medya Grup Son Yıllarda Yaptığı Sansasyonel Habercilik Çıkışlarıyla da Gündemin En Üst Sıralamalarını Zorladı! Bu Başarıdan Dolayı Sizi de Özellikle Tebrik Etmek İstiyorum!
Tunç: Bu Başarı Hepimizin Ferit Bey! Yeni Bir Sansasyonel Habercilik Dosyası da Yolda Bu Arada ''Bakan'ın Yasak Aşkı''Gündemi Yine Zorlayacağımıza İnanıyorum
Ferit: Bu Haber Çok Önemli! Gerekirse Sadece İddia İle KAlmayıp Halkın Vereceği Tepkiye Göre ''Kumpas,Montaj''Ne Varsa Hazırda Bulunsun!...Başak Hanım Yaşam Ağacı Derneği Artık Daha Büyük Destekler Alacak! Büyük Şehir Desteği Yolda! Onlara Ait Cemaatlere,Tarikatlara,Derneklere Hizmet Dönemi Bittiğine Göre! Artık Bizim Devrimiz Açılıyor Demektir...Bize Yakın KUruluşlar Daha da Büyüyecek Ve Bugünlerde Belediye Gelecekte İse İktidar Desteği Alarak Daha Güzel Noktalara Gelecek! Bu Arada ''Tesettür Modasını''da Devreye Sokarım! Dernekte Dindarmış Gibi Görünen Ama Kışkırtıcı,Kutuplaştırıcı Bir Oluşum Oluşturulsun! Bu Sayede Dindarlara Karşı Nefreti Daha Çok Körüklemiş Oluruz.İstediğimiz Ortamı Her Alanda Açık Tutarsak İşte O Zaman Bu Ülkeyi Eskisi Gibi Kontrolümüze Sokabiliriz!...Tunç Bey Sizde Bazı Montaj Görüntüler Ayarlayıp Dindar-Laik Çatışmasına Zemin Hazırlayabilirsiniz! Mesela Bi Cafede Oturan 2 Sevgili Öpüşürken Sakallı Bir Adam Linç Girişiminde Bulunsun!
Tunç: Emredersiniz Ferit Bey!
Başak Hanım: Emredersiniz!
Ferit: Neyse! Bi Sonraki Toplantımız Olan Genel Toplantı ''Nano-Tek''te Görüşürüz...
Ferit Ayağa Kalkıyor,ÇIkarken Başak Hanım Ve TUnç Beyde Ayağa Kalkıyorlar.

17.İÇ-ULU CAMİ GÜN
Volkan.Vural Başkan.
Volkan Tek Başına Ayakta Cami İçinde Göz Yaşları Var Gözünde,Elini Allah'a Karşı Zorlukla Açıyor
Volkan: Allah'ım Biliyorum Yüzüm Yok Sana El Açmaya,Günahlarım Var,Ellerim Kanlı,Ama Sen Annemi Babamı,Miray'ı Yattıkları Yerde Rahat Uyut! Onların Kabirlerini Nurla Donat! Ben Aciz Bir KUlunum Kendini Güçlü Sanan Nefsinin İntikam Duygusunu Tatmış,Defalarca Secdeye Kapanmayıp Hakka Bel Bükmüş,Hatalar Yapmış Sen Beni Bütün Günahlarım İçin Affet!
Volkan Ağlayarak Ellerini Yüzüne Götürür,Sesli Bir Şekilde Ağlıyor,Yere Diz Çöker Kapaklanır,Bu Sırada Arkada Belediye Başkanı Vural Akıncının Camiye Girdiğini Ve Volkan'a Yaklaştığını Görürüz,Elini Volkan'ın Omzuna Atar.Volkan Bakar.
Vural Başkan: Volkan,Seninle Biraz Dışarda Konuşalım!

18.DIŞ-ULU CAMİ ÖNÜ/BİRAZ MESAFEDE VİTA ARAÇ GÜN
Volkan,Belediye Başkanı Vural,Fig.
Bazı Korumalar Vita Araç Dışında,Aracın Etrafına Dağılmış Bir Şekilde Bekliyor,Volkan Ve Başkan Vural Ayakkabılarını Giyerek Camiden Çıkar
Vural Başkan: Avukat Cengiz'i Senin Öldürdüğünü Biliyorum Volkan!
Volkan: Başkanım!
Vural TEk Elini Kaldırır Sözünü Kesmek İçin
Vural Başkan: Yoo!...Bana Bi Şey İtiraf Etmene Gerek Yok! Niçin Yaptığını Biliyorum! İntikam Duygusuyla! Ama Unutma! İntikam Bir Ateş Gibidir Her TArafı Yakar,Yıkar.Şimdi Sen İntikamını Aldığını Sanıyorsun Ama Aslında Nefsinin Sözüne Uyup Dünya Hukukunu da Hiçe Sayarak Kendi Adaletini Kendin SAğlamış OLdun! Ve TAbi ki Yanlış Yaptın! Seni Daha Önce Uyarmıştım Hatırlarsan ''O Kitabı Oku!''Diye...Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim Oku Diye Başlar! Ve Ne Olursa Olsun! Öldürmeyeceksin...Der!...Biz SAbretmezsek! Nefretimizin Ve Kinimizin Peşinden Gidersek Bu ADamların Nasıl Sonu Getireceğiz? Ve En ÖNemlisi Bu Adamlardan Ne Farkımız Kalacak?
Volkan: Ama O Benim Sevdiğim Kızı Öldürdü,Onlar Benim Hayatımı Çaldı BAşkanım! Siz Hayatı Çalınmış Ailesi Gözünün Önünde Yok EDilmiş Bir İnsanın Duygularını Anlayabilir misiniz?
Vural Başkan Sert Bir Şekilde Volkan'a Yaklaşarak Sert Bir Yüz İfadesiyle
Vural Başkan: Anlarım,Hemde Çok İyi Anlarım!...Çünkü! Onlar Benim Karımı,KIzımı Gözlerimin Önünde Katlettiler!

19.DIŞ-FLASHBACK-YIL 2007-VURAL BAŞKAN EV ÖNÜ/ LÜKS ARAÇ GECE
Vural,Eşi Jale,Kızı Alara,Şoförü Hazım.
Vural'ın Kızı Ve Eşi Araca Geçiyorlardır
Vural: Siz Araca Geçin! Bu Soğukta Üşümeyin! Ben Çok Kısa Bi Telefon Görüşmesi Yapıp Hemen Geliyorum
Eşi Jale (Gülümseyerek) : Tamam! Ama Bizi Fazla Bekletme,Film Kaçınca Kızın Çok Kızar,Başının Etini Yer Valla!
Vural Eğiliyor,Gülümseyerek Kızına Bakıyor.Yanağından Öper
Vural: Hiç Bekletir miyim Ben Prensesi mi?
Vural Tekrar Doğrulur
Vural: Hadi! Üşümeyin Daha Fazla!
Jale Ve Alara Arabaya Geçiyor.
Vural: Hazım,Sen Arabayı Çalıştır,Ben GEliyorum.
Hazım: Peki! Vural Bey.
Hazım Şoför Koltuğuna Geçip Çalıştırırken Vural'da Sayın Bakanı Aramıştır Tuşlayarak
Vural: Sayın Bakanım!
Demeye Kalmadan Araba Havaya Uçar,Vural Yaralanmıştır,Araba Yanıyor,Vural Gözyaşları İçinde...
Vural: Hayırrrrr! Jale,KIzımmm,Alara....

20.DIŞ-ULU CAMİ/ BİRAZ MESAFEDE VİTA ARAÇ GÜN
Volkan,Belediye Başkanı Vural.
Volkan: Bilmiyordum Başkanım!
Vural Başkan: Ben Bunca Sene Hep İçime Atıp Durdum! Onlar Sadece Senin Değil,Benim,Onun,Bunun Bir Çok İnsanın Hayatını Kararttı! Bizim Hayatımızı Kararttı! En SEvdiklerimizi Elimizden Aldı! Onları Gerçekten Yok Etmek İstiyorsan
Vural Başkan Aklına Parmağını Götürür Volkan'ın
Vural Başkan: Nefsinle DEğil!
Vural Başkan Kalbine Parmağını Götürür Volkan'ın
Vural Başkan: Kalbinle Hareket Edeceksin!...Yolunu Bulamamış,Yoldan Çıkmış Bir Kalple DEğil Ama! Süt Gibi Ak-Pak Temiz Bir Kalple...
Vural Başkan Volkan'a Bu Öğütleri Sonrası Gidiyor,Aracına Doğru Hareket EDiyor,Volkan Oldukça Düşünceli...
Koruma Görevlisi Başkan Araca Binerken
''Sayın Başkanım''
Korumalarda Araca Biniyor.

21.İÇ-İSKENDER BARLAS'IN MEKANI GÜN
İskender,Ferit,Fig.
İskender Mekanında Kebap Yiyor,Ferit Mekana Giriş Yapar.
Ferit: Sizi Ziyaret Etmek Bugüne Nasipmiş İskender Bey!
İskender: Mekanımıza Ayak Basmışsınız,Bizi Şereflendirmişsin Ferit Bey...Ama Bu Gelişiniz Nedense Hiç Hayra Alamet Değil Gibi!
Ferit Oturuyor Masaya
Ferit: Bizim Hayırla,Şerle İşimiz Olmaz! İskender Bey...
İskender: İsterseniz Bizim Çocuklara Söyleyelim Masayı Bi Güzel Donatsınlar! Öyle Konuşalım Ne Konuşacaksak
Ferit: Gerek Yok! Gerek Yok!...Selinle HEDEF'e Dahil Konuşmalarınız Canımızı Oldukça Sıktı! İş-Güç Derken Sizinle İlgilenemedik Ama Unuttuğumuzu Sanmayın!
İskender: Ben Sadece Bir Elçiyim,Yukarıdan Ne İsteniyorsa Onu Yapıyorum!
Ferit: Bu Bilgilendirme Etrafında Kara Kutuyu Yani Pandoranın kutusunu Açtığınızın Farkındasınızdır Umarım!
İskender: Dediğim Gibi Ben Sadece Bir Elçiyim! O Kutu Açılması Gerektiği İçin Ve Bizzat Sizin Yüzünüzden Açıldı Bunu Bilin İsterim!
Ferit Pek Bi Şey Anlayamaz Bu Konuşmadan
Ferit: Neden Benim Yüzümden?Benim Bilmediğim Bi Şey mi Var?
İskender: Siz Barbaros Gümüş Ve SElin Hanım Arasında Geçen Baba-KIz Durumlarını Bilmiyorsunuz Herhalde
Ferit: Bununla Ne İlgisi Var?
İskender: Sizde Barbaros Gümüşe Ait Bi Şey Var! Kızı...En DEğerli Varlığı,Araları Bozuk OLsa da! Ona Yaklaşmanız Ve Daha da İleri Gitmeniz Canını Oldukça Sıkmış...Beklenen Yolcu Bu İzdivaçın Olması Halinde Geliyor! Siz Bu Fırtınada Kendinizi Koruyabilecek misiniz Peki Ferit Bey?Belki de O Size Doğrulturacak Olan Silahı da Ben Çekelim....
Ferit Bu Söz Sonrası Kendini Kaybeder Ani Bir Şekilde Ayağa Kalkar Ve Belindeki Silahı Çıkartarak İskender Barlas'a Doğrultur.İskender Barlas'ın Mekan İçindeki Adamları Silahlarını Ferit Kalkavan'a Doğru Doğrultuyorlar.
Bu Genel Görüntüde Kamera Donar.

17.BÖLÜMÜN SONU...