Metin2 Pvp Server Kurmadan Önce Okuyun!

Durumu:
Çevrimdışı

#Master

Kayıtlı üye
Katılım
19 Tem 2011
Mesajlar
2,999
Tepkime Skoru
8
Yaş
24
Konum
İZMİR
Exe Puanı
İsim
Merthan Mu
Metin2 Pvp Server Kurmadan Önce Okuyun!

1-Kaç Kişi Server Kurmalıyız.


Metin2 Pvp server kurar iken.Tavsiye ettiğimiz kişi sayısı 4'dür.4 rakamının nedeni ise.1 Kişi server içinde gm olacak destek misali 2.Kişi server de etkinlikleri düzenliyecek 3.Kişi navicat gibi serveri editlemeye yarıyan programlar da serveri düzenliyecek 4.Kişi ise bilişim ve reklamlardan görevli olacaktır.


2-Server Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyiz.


Server kurarken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de filesinizdir.Filesiniz diğer serverlerde ki filesin aynısı olursa 2 server çakışır ve çekişme başlar.Userlerin %50 si ona %50 si size gelir bu da online sayınızı yarı yarıya düşürür.Bunun için paraya kıyıp files yaptırmanız tercihimizdir.Kendi filesinizi para ile yaptırırsanız farkınız olur.


3-Kara Liste.


Eğer serverinizin herşeyini yaptınız ve bilişim bulmanız kaldı bir tek.Bunu küçük bir iş gibi görmeyin en önemli iştir.Eğer kötü bir bilişimden alır iseniz oyununuz full lag olur.Bu yüzden de tanınmış büyük serverlerin tercih etdiği bilişimlerden yararlanabilirsiniz.


4-Oyun Forumu.


Oyununuza bir forum kurma zamanınız geldi etkinlikleri haber vereceğiniz oyun hakkında bilgi paylaşım vereceğiniz eğleneceğiniz bir forum.Bunun için adam tutabilir veya site kurma hakkında bilginiz var ise kendiniz yapabilirsiniz.Forumda neler olabilir diye sorabilirsiniz.Forumda etkinlikleri önceden duyurma bakım bildirme... gibi bir çok konu da bilgi verebilirsiniz.

5-Facebook Sayfası.

Forumumuzu hazırladık ve sıra geldi facebook sayfamıza.Facebook sayfamızı açarken sitemizi belirtmeyi unutmayalım.Eğer ki sayfa beğeniniz az ise bu oyuncuların pek ilgilenmiyeceği anlamına gelir.İlk başta beğenilerinizi hile ile yapabilirsiniz fakat beğenileriniz türk kişiler tarafından verilirse eğer güven oranı artar bunu türk beğeni hile sitelerinden elde edebilirsiniz.Oyunda ki ss leri videoları facebook sayfanızda paylaşarak beğeni alabilir ve merak sardırabilirsiniz.Oyunda bakım yaptığınızda facebook sayfanızdan önceden bilgilendirme yapar iseniz oyuncuların aklında soru işareti kalmaz.

6-Facebook'da Grup.

Facebook sayfamızı hazırladık şimdi oyuncuların birbiriyle görüşeceği birbiriyle mesajlaşacağı ve birbirine çağrı yapacağı bir yer lazım bunun için de en uygun yer facebook grupdur.Facebook'da grup kurarak oyuncuların birbiriyle sohbet içinde kalmasını sağlayabilirsiniz.Kapalı grup yapmanız reklamları engellemenize yardımcı olur.Eğer her gün grup u incelemez iseniz grupda karmaşalar çıkabilir başka serverlerin reklamı yapılabilir.

7-Profesyonel Grafiker.

Grubumuzu,Oyunumuzu,Forumumuzu,Facebook sayfamızı,Facebook grubumuzu kurdur fakat bunlar için logo + kapak fotoğrafı yapacak profesyonel bir grafikere ihtiyaç duyacaksınız bunları forumlarda olan grafikerlere sorarak isterlerse küçük bir miktar para vererek elde edebilirsiniz.Bir serveri ayırt etmenin en kolay yolu "logosu"'dur.

8-Site Tasarımı.

Herşeyimiz hazır fakat sitemiz yok bunun için site temin edebiliriz ".tk" lı olursa hesap çalmadan şüphelenenler olacaktır.Sitemiz farklı olması ilgiyi artırır.Yani hazır panel indirip editleyebilir veya kendiniz baştan panel yazabilirsiniz.Baştan panel yazmak zor iştir editleme üzerinden giderseniz daha iyi sonuçlar alma olasılığınız daha fazladır.Bir panel ararken önemli kriterlerden bazıları "bug yaparmı?, açığı varmı?, online sayacı düzgün mü?..." gibi bir çok soruyu sorabilirsiniz.


Konu Kesinlikle Alıntı Değildir Kendim Yazmış Bulunmaktayım!
 
Durumu:
Çevrimdışı

MaRs

Kayıtlı üye
Katılım
25 Ocak 2010
Mesajlar
1,003
Tepkime Skoru
1
Konum
Samsun
Exe Puanı
İsim
Emre
Teşekkürler güzel konu hazırlamışsın :)
 
Durumu:
Çevrimdışı

Kaizen

Kayıtlı üye
Katılım
21 Ağu 2013
Mesajlar
12,844
Tepkime Skoru
186
Konum
Sakarya
Exe Puanı
İsim
KUTAY
Teşekkürler, yararlı.
 
Durumu:
Çevrimdışı

#Master

Kayıtlı üye
Katılım
19 Tem 2011
Mesajlar
2,999
Tepkime Skoru
8
Yaş
24
Konum
İZMİR
Exe Puanı
İsim
Merthan Mu
teşekürller saolun
 
Durumu:
Çevrimdışı

lordsas

Kayıtlı üye
Katılım
8 Ara 2011
Mesajlar
22
Tepkime Skoru
0
Yaş
23
Exe Puanı
İsim
neyseki tüm hepsini yapabiliyorum her actıgım serverda ise oyuncu reklam sorunu yaşıyorum.reklama para harcamadan oyuncu toplamak çok zor vede az kişi... diğer türlü 3 günde şuanda online olan tüm iyi serverlardan en iyisini açarım...

Reklama Para Yapın Ben Beleşe Serverinizi Editlerim HERŞEYİNİ
biraz site yapma konusunda başarılı olamasamda elimden geldiğince onuda editliyom

herkese bedava yardım yapılır...

[email protected]

gm lik veya server navicat şifresi istemem siz yapılmasını istediğinizi söleyin göndeririz...

yakında paylaşıma geccek metin2edit sitemizde tüm bilgileri paylaşcaz forum.exedede site link paylaşmıyom zamanı gelince :)