Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Lite Hakkında Güncel Bilgi

Durumu:

#HeilLife

Yönetici
Moderatör
Tepkime Skoru
14
Exe Puanı
0
İsim
#Berkan
Merhaba değerli üyelerimiz, geçtiğimiz günlerde; gündemimizde olan Windows Lite bomba bir şekilde bütün dünyanın ilgisini çekti.
Hepimiz biliyoruz ki Windows'un 2019 sürümü olarak çıkaracağı düşük sistemli bilgisayarlar için olan sürümün daha akıcı ve gelişmiş grafikleriyle bizleri kendine hayran bırakacağını bir kaç fotoğrafta kendini ispat edeceğini biliyorduk. Evet fotoğraflar yayınlandı beklentilerimiz karşılandı ancak ortada bir tarih ve net bir bilgi yok. Geçelim bir kaç yerden topladığım bilgilere.

Microsoft düşük kapasiteli cihazlarda daha iyi bir performans sunması için Windows Lite olarak anılan bir işletim sistemi geliştiriyor. Bunu zaten bir çoğumuz biliyoruz. Daha sonra ise yazılım dehaları bu hamlesiyle Google’ın dizüstü bilgisayarlar için tasarladığı ve giderek yaygınlaşan Chrome OS işletim sisteminin karşısına bir rakip çıkaracak.

Gelen haberlere bakılırsa şirket 6-8 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Build geliştirici konferansında Windows Lite projesi hakkında konuşmayacağını söyledi. Yani yakın zamanda işletim sisteminin önizleme sürümünü görme şansımız yokmuş. Gecikme kısmen şirketin Chromium tabanlı Edge tarayıcısı üzerinde çalışılmasından kaynaklanacağı söyleniyor.

2759

Konu için birkaç siteden bilgi aldım, yani konuyu alıntıladım. İyi forumlar...